Minister Sander Dekker loopt ronde met buurtpreventieteams Essesteijn en Damsigt

VVD: ‘Veel waardering voor werk buurtpreventieteams’

Dinsdagavond 6 maart heeft minister voor Rechtsbescherming, Sander Dekker (VVD) een ronde meegelopen met wijkagent Joke Smit en de buurtpreventieteams van Essesteijn en Damsigt. De minister liep mee om het belangrijke werk in de praktijk te zien en zich te laten infomeren over de ins en outs van het werk als lid van een buurtpreventieteam. Een videoverslag van de avond staat op de facebookpagina van de lokale VVD.

Minister Sander Dekker: ‘Ik vind buurtpreventieteams een fantastisch initiatief, omdat bewoners op deze manier bijdragen aan de veiligheid in hun eigen wijk. Als VVD’er spreekt me dat enorm aan.’

De VVD draagt de buurtpreventieteams een warm hart toe. In het verkiezingsprogramma voor Leidschendam-Voorburg staat dat de gemeente buurtpreventieteams goed moet ondersteunen met bijvoorbeeld trainingen en cursussen. In 2016 deelde de VVD nog een pluim uit aan het buurtpreventieteam in Damsigt.

Henk Karel, lid van buurtpreventieteam Essesteijn reageerde enthousiast op het bezoek van de minister: ‘Hij is heel leergierig, wil van alles weten, is erg geïnteresseerd en hoort ons heel serieus aan. Ik vind het goed dat hij hier is.’

Ook wijkagent Joke Smit was erg tevreden en had en leuk gesprek met de minister: ‘Ik ben blij dat de minister is meegegaan en heeft gezien hoe het is in de wijk met het buurtpreventieteam erbij. Ik vind het heel belangrijk dat hij weet wat er gebeurt in de wijk.’

 

Ook zorgen

De buurtpreventieteams maken zich wel zorgen over de aangiftebereidheid van mensen. Hierdoor ontstaat een te gunstig beeld van de veiligheid in wijken en kan de politie niet altijd adequaat ingrijpen. De wijkagent gaf aan dat zij bij haar werkzaamheden vaak geconfronteerd wordt met ouderen die te weinig zorg krijgen. In één van de meest vergrijsde gemeenten is dat een punt van zorg. De VVD in Leidschendam-Voorburg vindt het van groot belang dat hier de komende vier jaar veel aandacht voor is. Door het bezoek van de minister komen deze zorgen ook rechtstreeks in Den Haag terecht. Goede samenwerking tussen lokale en landelijke politiek is cruciaal om deze problemen aan te pakken.

Bakkie Doen

De minister kwam niet alleen. Hij nam ook de bekende ‘Bakkie Doen’ truck mee. Deze stond de hele avond bij de ingang van Park Sijtwende. Samen met de lokale kandidaten van de VVD ging de minister onder het genot van een heerlijk bakje vers gemaakte koffie in gesprek met buurtbewoners over wat er goed gaat en wat er beter kan in de wijk.

Lijstrekker van de lokale VVD Astrid van Eekelen: ‘Het was een zeer geslaagde avond. We hebben goede gesprekken gehad over de plannen van de gemeente met Park Sijtwende. Hier moet wat mij betreft echt nog een keer goed naar gekeken worden. Ook het falende afvalbeleid en natuurlijk de veiligheid in de buurt kwamen uitgebreid aan de orde. Mensen waarderen de inzet van de VVD op deze punten. Dat sterkt ons om hier vol mee door te gaan.’

Het was een heel inspirerende avond waar weer duidelijk werd dat we heel veel enthousiaste inwoners hebben die veel zelf kunnen organiseren en die de VVD daarbij graag ondersteunt.

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *